Trénovanie

... a toto sú ľudia, ktorí mi k tomu pomohli...
... a toto sú ľudia, ktorí mi k tomu pomohli...

Mojím prvým trénerom bol dedo Ľudovít Valárik. S ním som chodil trénovať nielen do športovej haly, ale aj do školskej telocvične, kde som chodil do školy. Tieto tréningy boli v ranných hodinách pred školou.

Dedo je aj medzinárodným rozhodcom a veľa rokov pôsobil aj v Slovenskom stolnotenisovom zväze. Dlhú dobu viedol v Čadci stolný tenis, staral sa o celý jeho chod, zháňal sponzorov a priviedol mužov aj k titulu majstrov Slovenska, ktorí hrali aj medzinárodnú superligu. V súčasnosti hrá v oddieli TJ SLÁVIA ZÁKOPČIE (okres Čadca), kde sa aj narodil a kde vlastne bol aj spoluzakladateľom prvého pingpongového oddielu na Kysuciach.

Momentálne 100% času venuje trénovaniu a zúčastňuje sa veteránskych turnajov po celej Slovenskej a Českej republike.

Zúčastňuje sa okrem domácich a medzinárodných súťaží aj majstrovstiev sveta a majstrovstiev Európy veteránov. Zatiaľ sa zúčastnil spolu 4 krát na majstrovstvách Európy a raz na majstrovstvách sveta. Na posledných MS v roku 2016 v Alikante (Španielsko) z 360 štartujúcich hráčov z 50 štátov získal umiestnenie v prvej desiatke, čo bolo najlepšie umiestnenie zo všetkých slovenských hráčov. V tomto roku sa zúčastnil ME v Helsinborgu (Švédsko), kde z 220 hráčov z 33 štátov v kategórii 70 až 74 rokov rovnako skončil v prvej desiatke - tiež najlepšie umiestnenie slovenských hráčov.

Je trojnásobným majstrom veteránov Slovenskej republiky, medzinárodným majstrom Českej republiky a Maďarska.

V roku 2018 sa zúčastnil majstrovstiev sveta v Las Vegas.

Teraz som si uvedomil, že dedo je vlastne vo svojej kategórii úspešnejší ako ja v tej svojej, ale verím, že čoskoro ho predbehnem.


V hale ma neskor trénoval extraligista Radoslav Blažek. V čase, keď ma tata začal voziť na tréningy do Havířova, mal som tam dohodnutého individuálneho trénera Petra Dávida, ktorého som si ihneď obľúbil. Neskôr som bol zaradený do tréningového procesu s ostatnými hráčmi v Havířove, ktoré tam viedol úspešný extraligový hráč Marek Čihák. Súčasne som trénoval aj s čadčianskym extraligistom Pavlom Petrášom raz do týždňa v Žiline. Po roku a pol trénovania v Havířove som potreboval trénovať dvojfázovo, čo nebolo možné v Havířove preto, lebo sme s tatom museli dochádzať. Preto tata oslovil niekoľko trénerov na Slovensku, s ktorými by sa dalo dvojfázovo trénovať. Vhodným trénerom pre mňa ako pre mladšieho žiaka bol František Solár z Košíc. Prvé tréningy a pohovory som mal na chalupe v Staškove, kde máme pingpongový stôl. Neskôr ma aj na dôležitých podujatiach viedol ako tréner. Dodnes sme v spoločnom kontakte so spoluprácou so Sašom Dragašom.

Od sezóny 2016/17 som začal trénovať v novovybudovanom tréningovom centre v Prievidzi, kde trénujem doposiaľ. Mojim osobným trénerom sa stal Saša Dragaš a po jeho boku mu pomáha Chorvátsky reprezentačný hráč Luka Fučec. Preto som musel aj zmeniť školu aj prechodné bývanie, aby som mohol kvalitne dvoj a niekedy aj trojfázovo trénovať O mojich súčasných tréneroch sa dozviete viac na stránke: "TRÉNINGOVÉ CENTRUM S TRÉNINGOVOU PODPOROU " - v podtránke: "Tréneri".

Od sezóny 2018/19 ma trénuje tiež Igor Mihailovič - Bostna - Hercegovina.